top of page

Поради батькам щодо організації розпорядку дня дитини


1. Для того щоб вранцi розбудити дитину, будильник вам не потрiбен: ученi переконанi, що будь-яка його мелодiя зранку створює стресову ситуацiю. Будити людину повинен його бiологiчний годинник. Виспавшися, дитина прокинеться сама. Медики стверджують, що недосип призводить до бiохiмiчних змiн в органiзмi. Дитина стає млявою, сонною, плаксивою та роздратованою, у неї уповiльнюються реакцiї, послаблюються увага та пам’ять. Дитина не засвоюватиме добре новий матерiал, неадекватно реагуватиме на зауваження педагогiв та дiтей.

2. Для морального здоров’я дитини важливо, щоб першими вставали батьки. Той, хто будить свою, дитину, обов’язково вживає ласкавi слова та додає до них свiй поцiлунок. Це допоможе дитинi розпочати день психологiчно налаштованим на свiтле, ласкаве, радiсне. Iнакше дитина буде приходити до школи сердитою, грубою, задиркуватою, роздратованою.

3. Дуже важливий прояв турботи батькiв щодо ранкової гiгiєни дитини. Дитина повинна приходити до школи вмитою, з почищеними зубами.

4. Виходити вранцi з дому не поснiдавши дуже шкiдливо; у цей час, пiсля пiдйому, починають функцiонувати всi органи людини. Пiдшлункова залоза починає видiляти сiк, що лише роздратовує стiнки порожнього шлунка, провокує рiзнi його захворювання.

5. Розiгрiте пiсля прийому їжi горло, важливо тримати в теплi. Тому, щоб не застудитися, на вулицю можна виходити лише за 10 хвилин пiсля снiданку

6. Кращий варiант створення позитивного емоцiйного настрою на день — це поцiлунок та лагiднi слова: «Щасти тобі», «До побачення» та ншi. Така традиція серед дорослих у сiм’ї показує турботливiсть, взаємоповагу мiж членами родини, виховує в дитини таке саме ставлення до старшого поколiння та виключає побоювання, що в майбутньому дитина «зайвий раз» не поцiлує їх.

7. Не можна нехтувати можливiстю вийти з дому та дiйти до школи разом iз дитиною будь-якого вiку. Спiльна дорога — це довiрлива розмова, ненав’язливi поради, оцiнка поведiнки своєї дитини та його друзiв, це спiлкування, якого так не вистачає.

8. Щоб не провокувати дитячу неправду (а вченi вiдмiчають, що дитяча неправда з’являється саме з небажання засмутити батькiв або боязкостi), краще зустрiчати дитину зi школи «нейтральними питаннями»: «Що було цiкавого в школi?» тощо.

9. Дуже важливо залучати дитину до домашньої роботи у вiльний час.

10. Час, коли вкладати дитину спати, визначається iндивiдуально для кожного, суворих настанов, у якому вiцi та о котрiй годинi це робити, наразi не має. Важливо одне: дитина повинна висипатися, бо недосипання призводить до порушення бiохiмiчних процесiв в органiзмi. Дитина стає такою, про яку говорять: «Усi хвороби до нього липнугь». Тому, якщо постає питання: дивитися телевiзор, коли дитина лягає спати, чи нi — вiдповiдь повиннi дати самi батьки, подумки запитуючи себе: «Кого я кохаю насправдi: дитину чи себе?».

11. Закiнчуйте день ласкавими словами на адресу дитини, поцiлунком, побажанням гарного сну.


Читайте також
Поради батькам
bottom of page